+234 8152092993
 www.oauthc.com
info@oauthc.com
logo

NOTICE OF INTERVIEW

NOTICE OF INTERVIEW

Notice is hereby given that interview for the appointment of the underlisted posts have been scheduled to hold between 6th and 7th December, 2018 in the Boardroom, Administration Headquarters, Obafemi Awolowo University Teaching Hospitals Complex, Ile-Ife


POSTS

A. REGISTRAR

B. MEDICAL OFFICER

C. PHARMACIST I


The interview schedule is as indicated in the table below.

DAY DATE TIME   VENUE
Thursday 6th December, 2018 9.00 a.m Written Test / Oral Interview Designated Centres within OAUTHC, Ile-Ife
Friday 7th December, 2018 9.00 a.m Oral Interview OAUTHC Boardroom, Ife Hospital Unit, Ile-Ife

PLEASE NOTE

Come with original credentials and complete yellow HB pencil (not black yellow type)


POST: MEDICAL OFFICER

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. (Mrs.) Kayode    Tolulope    Olakanmi    Ondo    Ondo West    SW
2    Dr. (Miss) Abisoye    Fatiah    Abiola    Osun    Ede North    SW
3    Dr. Oyeniyi    Taiwo    Wale    Osun    Odo Otin    SW
4    Dr. Bade-Adefioye    Adetayo    Michael    Osun    Ife East    SW
5    Dr. Oyeleke    Adebayo    Olusola    Oyo    Iseyin    SW
6    Dr. (Mrs.) Faluyi    Titilayo    Blessing    Ekiti    Moba    SW
7    Dr. (Miss) Ojo    Miriam    Imoleayo    Ondo    Akoko SW    SW
8    Dr. Ataiyero    Benjamin    Olusola    Osun    Ilesa West    SW
9    Dr. (Miss) Oduma    Mabel    omokiniovho    Delta    Ethiope East    SS
10    Dr. Adeyemi    Kehinde    Adedapo    Osun    Ife East    SW
11    Dr. (Mrs.) Nwanebu    Rosline    Amarachi    Imo    Ezinehitte    SE
12    Dr. Lawal    Onaolapo    Ademola    Kwara    Ifelodun    NC
13    Dr. Ede    George    Oritsebemigho    Delta    Warri North    SS
14    Dr. Bajowa    Ademola    Adesina    Ondo    Okitipupa    SW
15    Dr. Fawohunre    Sinmidele    Bernard    Ondo    Ondo West    SW
16    Dr. Olaleye    Emmanuel    Abiola    Ogun    Egbado South    SW
17    Dr. James    Oyedeji    Olugbenga    Osun    Ayedaade    SW
18    Dr. Olagbe    Taiwo    Paul    Ondo    Akoko South West    SW
19    Dr. Usenekong    Henry    Edet    Akwa Ibom    Ibesikpo    SS
20    Dr. Nwosu    Samuel       Abia    Arochukwu    SE
21    Dr. (Mrs.) Okunade    Fehintoluwa    Favour    Ekiti    Ido-Osi    SW
22    Dr. Adeyemi    Timothy    Oluwole    Osun    Ifelodun    SW
23    Dr. (Mrs.) Famakinwa    Olubukola    Damilola    Osun    Obokun    SW
24    Dr. Obafunmiso    Peter    Oluseun    Oyo    Ona-Ara    SW
25    Dr. Oladimeji    Akinyele    Olumakinde    Osun    Ayedaade    SW
26    Dr. Lawani    Benjamin    Ureshemi    Edo    Akoko Edo    SS
27    Dr. Afolami    Peter    Olanrewaju    Ondo    Akoko South West    SW
28    Dr. Aderinto    Noah    Oluwaseun    Oyo    Ogbomoso South    SW
29    Dr. Enock    Idowu    Paul    Kogi    Mopamuro    NC
30    Dr. Taiwo    Moronkeji    Amos    Osun    Ife North    SW
31    Dr. Omonibinu    Oreofe    Jeffrey    Ondo    Irele    SW
32    Dr. Obadare    Akinyemi    Sunday    Ekiti    Ise Orun    SW
33    Dr. (Mrs.) Adelabu    Kafayat    Omobola    Oyo    Ibarapa Central    SW
34    Dr. Daini    Adetola    Olabisi    Ogun    Ijebu Ode    SW
35    Dr. Umanemeh    Awon-Ure    Michael    Edo    Akoko Edo    SS
36    Dr. (Mrs) Asuzu    Adaobi    Esther    Anambra    Nnewi South    SE
37    Dr. Ajayi-Obe    Samuel    Olusola    Osun    Ilesa West    SW
38    Dr. Awotu-Ukiri    Ewoma    Ajiri    Delta    Isoko North    SS
39    Dr. Olatinsu    Oluwatoyin       Ondo    Ileoluji Oke-Igbo    SW
40    Dr. Nzenwata    Davidson    Usochukwu    Abia    Umuahia North    SE
41    Dr. Sunmola    Hakeem    Adeleye    Osun    Oriade    SW
42    Dr. Araoye    David    Oyeleye    Kwara    Offa    NC
43    Dr. Adeyinka    Sumbola    Adedoyin    Kwara    Irepodun    NC
44    Dr. Evarah    Abudulkadir       Kogi    Adavi    NC
45    Dr. Igwubor    Osehike       Delta    Ika North East    SS
46    Dr. Oladele    Ayomide    Gabriel    Ondo    Idanre    SW
47    Dr. Awoyemi    Olufemi    Gabriel    Ekiti    Moba    SW
48    Dr. Olagbe    Kehinde    Timothy    Ondo    Akoko South West    SW
49    Dr. Osoka    Vincent    Uchechukwu    Abia    Bende    SE
50    Dr. Adedoyin    Michael    Ayokunle    Ondo    Ilaje    SW
51    Dr Eze    Israel    Eze    Ebonyi    Ohaukwu    SE
52    Dr. Adeyanju    Clement    Adewale    Ondo    Ose    SW
53    Dr. Fakunle    Oluwaseun    Oladipo    Ekiti    Irepodun Ifelodun    SW
54    Dr. Ezekwe    Emeka    Everest    Abia    Bende    SE
55    Dr.(Mrs) Egbewole    Mosunmola    Esther    Osun    Obokun    SW
56    Dr. (Mrs) Usinoma    Adewunmi    Adeola    Ondo    Okitipupa    SW
57    Dr. Akinyemi    Ismaheel    Olalekan    Osun    Ife Central    SW
58    Dr. (Mrs) Onabanjo    Emmanuella    Olabisi    Ondo    Akoko SW    SW
59    Dr. Aremu    Olaniyi    Oladotun    Osun    Iwo    SW
60    Dr. Oluwasola    Mojisoluwa    Oluwawemimo    Ekiti    Ekiti West    SW
61    Dr. (Mrs.) Oyeleye    Halimat    Adeniran    Oyo    Lagelu    SW
62    Dr. Adeyokunnu    Adefemi    Ayoade    Osun    Ilesa West    SW
63    Dr. Oludele    Desmond    Gbenga    Ogun    Abeokuta South    SW
64    Dr. (Mrs.) Tinuoye    Olabimpe    Oluwaseun    Ekiti    Ise Orun    SW
65    Dr. Aliemeke    Emmanuel    Onyemaechi    Delta    Ika South    SS
66    Dr. Ihimekpen    Shadrach    Okelegbigbeme    Edo    Esan West    SS
67    Dr. (Mrs.) Adesina    Morenike    Felicia    Ekiti    Ise Orun    SW
68    Dr. (Mrs.) Odutuga    Oluwakemi    Adeola    Ogun    Ijebu East    SW
69    Dr. Adeusi    Matthew    Adebayo    Ondo    Akoko NW    SW
70    Dr. Olawuni    Ayodeji    Francis    Osun    Ife North    SW
71    Dr. (Mrs.) Olaosebikan    Oluranti    Mojisola    Kwara    Ifelodun    NC
72    Dr. Oyebode    Oyedepo    Olaoluwa    Osun    Odo Otin    SW
73    Dr. Ezeoma    Chibukem    Odinakachi    Imo    Ezinihitte    SE
74    Dr. Oyeleye    Benjamin    Olusegun    Oyo    Kajola    SW
75    Dr. (Miss) Olasanoye    Olulola    Evelyn    Ondo    Ondo West    SW
76    Dr. Oyebanji    Tunji    John    Osun    Ife North    SW
77    Dr. Ogundare    Mufutau    Adewale    Oyo    Kajola    SW
78    Dr. Oriola    Oluwasanmi    Oladoke    Ekiti    Iyin Ekiti    SW
79    Dr. Omatsone    Omatseye    Daniel    Delta    Warri South    SS
80    Dr. Olabode    Olawale    Cladious    Ondo    Owo    SW
81    Dr. Adewuyi    Rufus    Olawale    Osun    Ife central    SW
82    Dr. Olaomi    Felix    Adeyemi    Osun    Ife central    SW
83    Dr. Fajoju    Evelyn    Oghenero    Delta    Ugheli North    SS
84    Dr. Akinlade    Moshood    Abiola    Osun    Ife East    SW
85    Dr. Oni    Olusegun    Johnson    Ondo    Ifedore    SW
86    Dr.Obadofin    Olusegun    Akinwande    Ondo    Akoko North East    SW
87    Dr. Onakoya    Oladapo    Adeleke    Ogun    Ijebu North    SW
88    Dr. Olajire    Ayobami    Odunayo    Oyo    Ibadan S E    SW
89    Dr. Loto    Solomon       Ondo    Ilaje    SW
90    Dr.Fasasi    Azeez    Opeyemi    Osun    Iwo    SW
91    Dr. Runsewe    Oluwayemisi    Ayodeji    Ogun    Ijebu East    SW
92    Dr. Adegbola    Oludolapo    Ifeoluwa    Osun    Boluwaduro    SW
93    Dr. Makinde    Oluseun    Anthony    Ondo    Ondo East    SW
94    Dr. (Mrs.) Dele Osibanjo    Foluke    Elizabeth    Oyo    Ogbomoso South    SW
95    Dr. Adeyemi    Adeniyi    Oluwaseun    Kogi    Kabba Bunu    NC
96    Dr. Ogayemi    Oluwanisola    John    Ondo    Okitipupa    SW
97    Dr. (Miss) Abazie    Mercy    Matthew    Imo    Ihitte Uboma    SE
98    Dr. Egbetokun    Damilare    Akinpelu    Ogun    Obafemi Owode    SW
99    Dr. Udoka    Jeremiah    Elijah    Akwa Ibom    Obot Akara    SS
100    Dr. Sanyaolu    Michael    Tolulope    Ogun    Odeda    SW
101    Dr. (Miss) Ibrahim    Habibat    Damilola    Kwara    Offa    NC
102    Dr. Olakojo    Oyetunde    Olaoluwa    Oyo    Oyo East    SW
103    Dr. Lemadoro    Oluwasina    Michael    Ondo    Okitipupa    SW
104    Dr. (Mrs.) Ayemoyin    Helen    Folake    Osun    Ilesa East    SW
105    Dr. (Miss) Ogunwole    Oyindamola    Comfort    Oyo    Ibadan SE    SW
106    Dr. (Miss) Olaniyan    Elizabeth    Oluwatoyin    Osun    Boluwaduro    SW
107    Dr. Apoola    Ayodele    Solomon    Ondo    Akoko SW    SW
108    Dr. Omisakin    Adegoke    Ayomide    Osun    Ife East    SW
109    Dr. Adewumi    Adewale    Oluwasegun    Oyo    Ibadan SW    SW
110    Dr. Fayomi    Samuel    Babatunde    Kogi    Ijumu    NC
111    Dr. Shoneye    Olumide    Patrick    Ogun    Sagamu    SW
112    Dr. Falebita    Ebenezer    Tosin    Osun    Ifelodun    SW
113    Dr. (Mrs.) Alalade    Omowuni    Adejoke    Osun    Ilesa West    SW
114    Dr. (Miss) Abegunde    Vic    Ireoluwa    Osun    Obokun    SW
115    Dr. Adesanya    Ezekiel    Olumide    Lagos    Eredo    SW
116    Dr. (Mrs.) Adefemi    Oluwawemimo    Oyeladun    Oyo    Oyo East    SW
117    Dr. Fadahunsi    Oyeniyi    Oyewole    Ekiti    Ido Osi    SW
118    Dr. Okosun    Osamagumwende    Efosa    Edo    Uhunmwode    SS
119    Dr. Afolabi    Ohiomah    Happy    Edo    Owan East    SS
120    Dr. Okosun    Daniels       Edo    Esan Central    SS
121    Dr. Owolabi    Olatunji    Temitope    Oyo    Ibadan SW    SW
122    Dr. Akanbi    Oloruntoba    Daniel    Osun    Osogbo    SW
123    Dr. Babajide    Abiodun    John    Kwara    Irepodun    NC
124    Dr. Balogun    Manruf    Adebiyi    Osun    Irewole    SW
125    Dr. (Miss) Adetunji    Bukola    Grace    Oyo    Ido    SW
126    Dr. (Miss) Omojokun    Tolulope    Idowu    Ondo    Ifedore    SW
127    Dr. Ahuwaraezemma    Julius       Bayelsa    Ogbia    SS
128    Dr. (Mrs.) Sonibare    Omowonuola    Oluwabukola    Ogun    Ikenne    SW
129    Dr. Adedeji    Uthman    Ajibola    Osun    Odo Otin    SW
130    Dr. Asha    Joseph    Olusola    Oyo    Ogbomoso South    SW
131    Dr. Adetila    Michael    Einstein    Ekiti    Moba    SW
132    Dr. Afolabi    Taofeeq    Ajao    Osun    Ila    SW
133    Dr. Mba    Uchechukwu    Peter    Enugu    Aninri    SE
134    Dr. (Miss) Annafi    Bukola    Simbiat    Kwara    Ilorin West    NC
135    Dr. Ivwighreghweta    Onogateoghene       Delta    Ethiope East    SS
136    Dr. Orogunu    Oghenerukevwe    Cornelius    Delta    Ughelli North    SS
137    Dr. Babayemisi    Kehinde    Olabode    Osun    Odo Otin    SW
138    Dr. Boladale    Ibrahim    Oladimeji    Oyo    Lagelu    SW
139    Dr. Adesina    Olufisayo    Ayodeji    Osun    Ila    SW
140    Dr.(Miss) Ehinmitan    Dorcas    Funmi    Ondo    Akoko NE    SW
141    Dr.Oni    Emmanuel    Oloruntoba    Kwara    Irepodun    NC
142    Dr. Adeleke    Opeyemi    Kazeem    Oyo    Ibadan SE    SW
143    Dr. Oyegbola    Paul    Aanuoluwapo    Osun    Ayedaade    SW
144    Dr. Balogun    Francis    Ehichoya    Edo    Esan SE    SS
145    Dr. Ndubuisi    Obinna    Collins    Enugu    Awgu    SE
146    Dr. Awoyemi    Francis    Oluwaseyi    Osun    Iwo    SW
147    Dr. Owusu    Victor    Yaw    Ogun    Abeokuta North    SW
148    Dr. Onakoya    Oladapo    Adeleke    Ogun    Ijebu North    SW
149    Dr. Ejakpome    Christian    Ajevwoke    Delta    Ethiope East    SS
150    Dr. Oluokun    Olutayo    Adedapo    Osun    Isokan    SW
151    Dr. Azeez    Saheed    Adeyemi    Oyo    Iseyin    SW
152    Dr. Jayeola    Oluwasola    Tayo    Kwara    Isin    NC
153    Dr. Gbadamosi    Sharif    Olatubosun    Ibadan    Ibadan SW    SW
154    Dr. Odeleye    Adeniran    Olanrewaju    Oyo    Ogbomoso South    SW
155    Dr. (Mrs.) Ajayi    Oluwabunmi    Tolulope    Osun    Oriade    SW
156    Dr. Lekan-Kehinde    Oluwasegun    Emmanuel    Ogun    Abeokuta North    SW
157    Dr. Suleiman    Mamidu    Sukonmi    Ondo    Owo    SW
158    Dr. (Mrs.) Egbewole    Waliyat    Modupe    Osun    Ife central    SW
159    Dr. Omotosho    Akeem    Akinumi    Oyo    Ibadan NE    SW
160    Dr. Aramide    Kamil    Adebayo    Osun    Ife East    SW
161    Dr. (Mrs.) Lawal-Sangonuga    Islamiyat    Ajibola    Osu    Ifelodun    SW
162    Dr. (Mrs.) Olalude    Olajumoke    Ayisat    Oyo    Ibadan NE    SW
163    Dr. Bamisaye    Jesugbemi    Toluwase    Ekiti    Oye    SW
164    Dr. (Miss) Olatunbosun    Bolanle    Mary    Osun    Ilesa East    SW
165    Dr. Kalu    Ikechukwu    Cletus    Imo    Oru West    SE
166    Dr. Nwogbo    Benedict    Chukwuemeka    Anambra    Anaocha    SE
167    Dr. Adebowale    Olalekan    Ibrahim    Oyo    Ibadan NW    SW
168    Dr. (Miss) Effiong    Etido    Raphael    Akwa Ibom    Nsit Atai    SS
169    Dr. Akinbode    Akinyemi    Rotimi    Ondo    Ose    SW

POST: PHARMACIST I

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Mrs. Koledoye    Omobolanle    Abiodun    Osun    Irewole    SW
2    Mrs. Oriola    Oluwatobi    Seun    Osun    Ejigbo    SW
3    Mrs. Akinrotohun    Hannah    Olufunmilola    Osun    Obokun    SW
4    Mrs. Abolarin    Mutiat    Afolake    Kwara    Irepodun    NC
5    Mrs. Adewuyi    Victoria    Titilayo    Kogi    Yagba East    NC
6    Miss Okolo    Pearl    Ogochukwu    Enugu    Udi    SE
7    Miss Badejo    Motunrayo    Victoria    Ogun    Ijebu NE    SW
8    Miss Olalere    Comfort    Olaide    Osun    Odo Otin    SW
9    Mr. Olawuni    Oluleke    Sijuade    Osun    Ayedaade    SW
10    Mr. Ezekiel    Emmanuel    Akinola    Kogi    Yagba West    NC
11    Mr. Saturday    Leyere-UE    Justice    Rivers    Khana    SS
12    Mr. Ayoola    Olusola    John    Ekiti    Ilejemeje    SW
13    Mr. Paul    Makut    Makut    Plateau    Bokkos    NC
14    Mr. Morawo    Kayode    Paul    Osun    Ejigbo    SW
15    Mr. Efunniyi    Dare       Ekiti    Gbonyin    SW
16    Mr. Adediran    Kehinde    Julius    Osun    Ife East    SW
17    Mr. Oluwayinka    Stephen    Olayemi    Osun    Odo Otin    SW
18    Mrs. Ojo    Olutayo    Anuoluwapo    Ekiti    Ido Osi    SW
19    Miss Idowu    Esther    Adejoke    Oyo    Ogo Oluwa    SW
20    Mr. Ayebo    Michael    Ayodele    Ogun    Remo North    SW
21    Miss Fajoye    Omolola    Oluwafunmilayo    Osun    Boluwaduro    SW
22    Mr. Manga    Inji    Jacob    Nasarawa    Wamba    NC
23    Mrs. Akinpelu    Abigael    Everjoy    Kogi    Okehi    NC
24    Miss Olusesi    Ifeoluwa    Martha    Osun    Ilesa East    SW
25    Miss Aindero    Victoria    Oluwaseun    Kogi    Yagba West    NC
26    Mr. Akinyeye    Olakitan    Samuel    Ondo    Akure North    SW
27    Mr. Aderemi    John    Oludare    Osun    Isokan    SW
28    Miss Akinola    Florence    Olubunmi    Oyo    Atiba    SW
29    Mrs. Oyediran-Ahmad    Oyeronke    Azeezat    Kwara    Ilorin East    NC
30    Mr. Omoniyi    Wasiu    Abiodun    Osun    Ifelodun    SW
31    Miss Aborisade    Bamidele    Jumoke    Osun    Boluwaduro    SW
32    Mrs. Johnson    Omolara    Esther    Osun    Ilesa    SW
33    Mr. Kareem    Olayinka    Khaleel    Ogun    Abeokuta North    SW
34    Mr. Akinlade    Waheed    Smart    Osun    Ife East    SW
35    Mrs. Olalude    Elizabeth    Bosede    Ondo    Okitipupa    SW
36    Dr. (Mrs.) Nwoye    Ruth    Omoyemen    Edo    Esan NE    SS
37    Mrs. Afolabi    Bukola    Adejoke    Ondo    Akoko SW    SW
38    Mr. Ibidapo    Oluseun    Ibrahim    Osun    Ife Central    SW
39    Mr. Akinboyowa    Akinwale    Olalekan    Ondo    Ondo East    SW
40    Miss Akinwale    Mary    Blessing    Osun    Boripe    SW
41    Mr. Ajala    Adeola    Mayowa    Osun    Odo Otin    SW
42    Mr. Ajiboye    Adeyemi    Abiodun    Ekiti    Emure    SW
43    Mr. Oluwatosin    Mayowa    Demilade    Ogun    Remo North    SW
44    Mr. Oladeji    Idris    Abiodun    Oyo    Ibadan North    SW
45    Mr. Ogunleye    Aanu    Joshua    Osun    Ife Central    SW
46    Mr. Okorafor    Ogochukwu    Uzor    Ebonyi    Ohaozara    SE
47    Mr. Osuolale    Abiodun    Festus    Osun    Ife Central    SW
48    Mrs. Adeoye    Funke    Mary    Ondo    Okitipupa    SW
49    Ombule    Daniel    Blessing    Kogi    Lokoja    NC
50    Mr. Ajeigbe    Opeyemi    Ayotunde    Oyo    Irepo    SW
51    Miss Sonuga    Yetunde    Oyinloye    Ogun    Ijebu NE    SW
52    Miss Adedapo    Adedolapo    Sofiyat    Osun    Boripe    SW
53    Mrs. Yusuf-Lawal    Fatimah    Olaitan    Oyo    Ibadan NE    SW
54    Mr. Egbon    Olukayode    Temitope    Edo    Ovia North    SS
55    Mrs. Akomolafe    Adesola    Olajumoke    Osun    Ife East    SW
56    Mrs. Adenusi    Ifedayo    Oluwakemi    Ekiti    Ido Osi    SW
57    Mrs. Nwigwe    Ugochi    Chioma    Imo    Ezinihitte    SE
58    Mrs. Sunday    Omotola    Aanuoluwa    Osun    Ife Central    SW
59    Mr. Adeyemo    Ayodeji    James    Ondo    Akoko NE    SW
60    Mr. Akerele    Emmanuel    Afemikhe    Edo    Akoko Edo    SS
61    Mr. Sotade    Solomon    Olugbenga    Ogun    Abeokuta South    SW
62    Miss Ajayi    Ifeoluwa    Stella    Osun    Ayedaade    SW
63    Mrs. Tella    Kafilat    Oyinlola    Osun    Ede North    SW
64    Mrs. Ogunseye    Esther    Olusola    Ekiti    Ikole    SW
65    Miss Olarewaju    Aramide    Oluwakunmi    Ogun    Ijebu North    SW
66    Miss Akinrinade    Damilola    Bose    Osun    Irepodun    SW
67    Mr. Ebo    Adesola    Oluwaseun    Osun    Boripe    SW
68    Mr. Ajao    Gbenga    Olusoji    Osun    Ayedaade    SW
69    Miss Osoba    Doyin    Olufunmilola    Ogun    Odogbolu    SW
70    Mr. Ojomu    Olalekan    Martins    Ondo    Akoko NW    SW

POST: REGISTRAR (OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. Chiagorom    Kelechi    Sylvan    Imo    Owerri South    SE
2    Dr. Ananaba    Calyson    Eberechukwu    Abia    Obingwa    SE
3    Dr. (Mrs.) Isedowo    Oluwakemi    Omolara    Osun    Ife North    SW
4    Dr. Iyase    Osarumwense    Sunday    Edo    Ovia SW    SW
5    Dr. Adawa    Nathaniel    Temitope    Oyo    Atiba    SW
6    Dr. (Mrs.) Ayinla    Asiata    Abubakar    Oyo    Ibadan SE    SW
7    Dr. Emeonyi    Peter    Chikadibia    Anambra    Anaocha    SE
8    Dr. Etuknwa    Utibe    Ifiok    Akwa Ibom    Etinan    SS
9    Dr. Chukwuezi    Everestus    Anyaechie    Imo    Isu    SE
10    Dr. Anyigor    Abel    Ogah    Ebonyi    Ikwo    SE
11    Dr. (Miss) Ndu    Florence    Olumma    Imo    Ikeduru    SE
12    Dr. (Mrs.) Adeyemi    Mariam    Tolulope    Ogun    Abeokuta South    SW
13    Dr. (Mrs.) Oyerogba    Olufiade    Patricia    Oyo    Ogbomoso North    SW
14    Dr. Emeka    Samuel    Sunday    Ebonyi    Afikpo South    SE
15    Dr. Ajao    Ahmed    Olayinka    Kwara    Ifelodun    NC
16    Dr. Esan    Babatunde    Ayodeji    Osun    Ilesa East    SW
17    Dr. Omisakin    Ayodeji    Oladapo    Osun    Ife Central    SW
18    Dr. Olakunle    Temitope    Azeez    Oyo    Ibadan North    SW
19    Dr. Oseni    Naheem    Akinwumi    Osun    Egbedore    SW
20    Dr. Odelola    Opeyemi    Matthew    Oyo    Akinyele    SW
21    Dr. Adaramoye    Emmanuel    Dare    Ekiti    Efon    SW
22    Dr. (Mrs.) Azeez    Rafiat    Abiodun    Osun    Ayedaade    SW
23    Dr. Olatunji    Rasheed    Adeyemi    Osun    Irewole    SW
24    Dr. Onwugbufor    Ugochukwu    Emmanuel    Abia    Ukwa    SE
25    Dr. Ogunsola    Jimoh    Adelani    Oyo    Iseyin    SW
26    Dr. Abdulsalam    Ganiyu    Adekunle    Kwara    Ilorin East    NC
27    Dr. Mesagan    Adekunle    Olabode    Ondo    Irele    SW
28    Dr. Olajide    Amos    Ademola    Oyo    Oluyole    SW
29    Dr. Fasanu    Olaniyi    Toluwatope    Ondo    Akure South    SW
30    Dr. Ukwe    Ernest    Chidoziri    Imo    Njaba    SE
31    Dr. Moibi    Ayobami    Olatunki    Oyo    Oluyole    SW
32    Dr. Ojediran    Olatunde    Oyesina    Osun    Iwo    SW
33    Dr. Adebayo    Segun    Adetunji    Osun    Osogbo    SW
34    Dr. Orji    Charles    Osinachi    Enugu    Awgu    SE
35    Dr. Naiyeju    Olufunso    Joseph    Ondo    Irele    SW
36    Dr. Olanite    Oluwaseun    Gabriel    Osun    Boripe    SW
37    Dr. Ayantubo    Adeniyi    Oludare    Ogun    Ijebu North    SW
38    Dr. Nwoye    Christopher    Chiedozie    Anambra    Orumba North    SE
39    Dr. Olatunji    Oladipo    Abiodun    Osun    Boluwaduro    SW
40    Dr. Akinterinwa    Olalekan    Johnson    Ondo    Ile-Oluji/ Oke- Igbo    SW
41    Dr. Stephen    Abuchi    Chima    Ebonyi    Afikpo South    SE
42    Dr. (Mrs.) Adetunji    Laura    Nengi    Rivers    Bonny    SS
43    Dr. Diamond    Ovie       Delta    Isoko North    SS
44    Dr. Oyatoye    Tomidimu    Iniluwa    Kwara    Irepodun    NC
45    Dr. Akinola    Saheed    Olayinka    Osun    Irewole    SW
46    Dr. (Miss) Oke    Oluyemi    Olaide    Oyo    Ibadan NE    SW
47    Dr. (Mrs.) Olotu    Yetunde    Esther    Ondo    Akure North    SW
48    Dr. Nwafor    Michael    Ugochukwu    Ebonyi    Onicha    SE
49    Dr. Oyewole    Adewale    Julius    Osun    Ede South    SW
50    Dr. Obasi    Stanley    Obasi    Ebonyi    Ohaozara    SE
51    Dr. Lateef    Razaq    Olajide    Ogun    Shagamu    SW
52    Dr. Mosaku    Olumayowa    Jacob    Ogun    Abeokuta South    SW
53    Dr. Obi    Chidera    Ethelbert    Anambra    Ihiala    SE
54    Dr. (Miss) Efenure    Ufuoma    Uzoamaka    Delta    Ughelli North    SS
55    Dr. Ikegwuonu    Chukwudi       Anambra    Idemili South    SE
56    Dr. (Miss) Ohanaka    Adaeze    Ijechi    Imo    Mbaitoli    SE
57    Dr. (Mrs.) Okenwa    Grace    Fatima    Benue    Otukpo    NC
58    Dr. Onuora    Chiwesili    Faithful    Enugu    Udi    SE
59    Dr. Benson    Azibato    Benjamin    Bayelsa    Ogbia    SS
60    Dr. Omosaye    Ojo    Victor    Ondo    Ilaje    SW
61    Dr. Rasaq    Mutiu    Adeniyi    Osun    Iwo    SW
62    Dr. Oyedeji    Oluniyi    Ebenezer    Oyo    Ogbomoso South    SW
63    Dr. (Mrs.) Amuda    Mariam       Lagos    Lagos Island    SW
64    Dr. Jerome    Tunde    Herbert    Kogi    Kabba Bunu    NC
65    Dr. Elegbede    Oluyemi    Michael    Ogun    Yewa North    SW
66    Dr. Ndah    Abasiama    Samuel    Akwa Ibom    Ikono    SS
67    Dr. Ugwu    Hope    Ifeanyichukwu    Enugu    Awgu    SE
68    Dr. Odeyemi    Oluwatobi    Matthew    Ondo    Ile-Oluji/ Oke- Igbo    SW
69    Dr. (Mrs.) Ajayi    Tejumade    Alice    Oyo    Ogbomoso North    SW

POST: REGISTRAR (SURGERY)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. (Mrs.) Enemuoh-Abara    Loretter    Naomi    Rivers    Okrika    SS
2    Dr. Achumba    Franklin    Arinze    Abia    Isiala Ngwa S.    SE
3    Dr. Aroso    Samuel    Ayokunle    Ekiti    Ikole    SW
4    Dr. Bolatiwa    Olufemi    Sunday    Ogun    Ikenne    SW
5    Dr. Okafor    Donatis    Kaine    Anambra    Idemili South    SE
6    Dr. Okorie    Sunday    Ikechukwu    Ebonyi    Ohaozara    SE
7    Dr. John    Abutu    Job    Benue    Ohimini    NC
8    Dr. (Mrs.) Olajide    Olawumi    Yejide    Ekiti    Ikere    SW
9    Dr. Oni    Oluwafemi    Morakinyo    Ekiti    Ekiti West    SW
10    Dr. (Miss) Adeniji-Soji    Josephine    Omotola    Ogun    Abeokuta South    SW
11    Dr. Onyemachi    Enyinnaya       Abia    Umuahia North    SE
12    Dr. Ezeifedikwa    Chukwubunna       Anambra    Nnewi South    SE
13    Dr. Ozogbo    Stanley    Ifeanyi    Anambra    Dunukofia    SE
14    Dr. Akinola    Foluso    John    Ondo    Akure South    SW
15    Dr. Obayopo    Abdulafeez    Tosin    Ondo    Akoko NE    SW
16    DR. Ajayi    Adekunle    Olugbenga    Ogun    Ijebu Ode    SW
17    Dr. Oyedele    Abeeb    Babatunde    Ogun    Abeokuta South    SW
18    Dr. Arasih    Isah       Oyo    Ido    SW
19    Dr. Ogundipe    Habeeb    Damilola    Osun    Obokun    SW
20    Dr. Ikuenobe    Joseph    Bidemi    Edo    Esan SE    SS
21    Dr. Udo    Imo    Imo    Akwa Ibom    Oruk Anam    SS
22    Dr. Adetoyi    Mashood    Adeniyi    Osun    Ila    SW
23    Dr. Omah    Obinna    Adolphus    Ebonyi    Ohaozara    SE
24    Dr. Itaman    Usifoh    Basil    Edo    Esan SE    SS
25    Dr. Unegbu    Chika    Kingsley    Anambra    Aguata    SE
26    Dr. Oyewole    Michael    Demilade    Oyo    Egbeda    SW
27    Dr. Ottah    Onyekikachi    Ndubuisi    Abia    Isuikwuato    SE
28    Dr. Azeez    Sadeeq    Kayode    Osun    Isokan    SW
29    Dr. Eziashi    Daniel    Dumebi    Delta    Aniocha N.    SS
30    Dr. Sanusi    Ganiyu    Ademola    Ogun    Ijebu Ode    SW
31    Dr. Gayovwi    Bethel    Egaverere    Delta    Udu    SS
32    Dr. Oguogho    Ebohodaghe       Edo    Esan Central    SW
33    Dr. Nwanna    Ikenna    Paschal    Imo    Aboh Mbaise    SE
34    Dr. Azode    Kelechi    Michael    Imo    Nwangele    SE
35    Dr. Akwam    Okechukwu    Celestine    Enugu    Igbo Etiti    SE
36    Dr. Amadi    Solomon       Rivers    Emohua    SS
37    Dr. Ifenkoronye    Promise    Ikenna    Abia    Ikwuano    SE
38    Dr. Chukwudi    Paulinus    Chibueze    Delta    Ika NE    SS
39    Dr. Akpakwu    Ojobo    Joseph    Benue    Ogbadibo    NC
40    Dr. Idowu    Najeem    Adedamola    Oyo    Iseyin    SW
41    Dr. Ugwuoke    Chidi    Ogeh    Ebonyi    Ohaukwu    SE
42    Dr. Fadeyi    Ibrahim    Oladipupo    Ogun    Ikenne    SW
43    Dr. Okoro    Emeka    Kingsley    Ebonyi    Ivo    SE
44    Dr. Njoku    Anayochukwu    Samuel    Abia    Arochukwu    SE
45    Dr. Olugbami    Adebayo    Moses    Kogi    Ijumu    NC
46    Dr. Nwafuru    Prince    Okoroafor    Ebonyi    Onicha    SE
47    Dr. Okhibhamen    Ehizokhale       Edo    Esan Central    SS
48    Dr. Igbanoi    Samson    Abu    Edo    Etsako Central    SS
49    Dr. (Miss) Oduah    Stella    Onyinye    Delta    Oshimili N.    SS
50    Dr. Egbujor    Ndubuisi    Pascal    Imo    Isiala Mbano    SE
51    Dr. Omotosho    Daniel    Busayo    Ondo    Akoko NW    SW
52    Dr. Awoyinka    Gabriel    Seyi    Osun    Ife South    SW
53    Dr. Fatoba    Oluwagbenga    Emmanuel    Ekiti    Gonyin    SW
54    Dr. Babatunde    Olanrewaju    Peter    Ekiti    Moba    SW
55    Dr. Ojobo    Fidelis    Chukwuemeka    Enugu    Igboeze    SE
56    Dr. Lawal    Adedayo    Olaitan    Kwara    Offa    NC
57    Dr. Madueke    Geoffery       Anambra    Anaocha    SE
58    Dr. Adebimpe    Oludayo    Johnson    Oyo    Oluyole    SW
59    Dr. Oyelami    Naheem    Kehinde    Osun    Ede North    SW
60    Dr. Okosun    Daniels    Ehiazuelen    Edo    Esan    SS
61    Dr. Ifiepha    Jones    Avwerosuo    Delta    Ughelli N.    SS
62    Dr. James    Ayorinde    Oluwaseun    Ondo    Akoko NE    SW
63    Dr. Adeyinka    Ayobami       Osun    Ayedaade    SW
64    Dr. Olagundoye    Goke    Michael    Ondo    Alade Idanre    SW
65    Dr. Azode    Kelechi    Michael    Imo    Nwangele    SW
66    Dr. Akinlade    Akintayo    Jolayo    Osun    Ifelodun    SW
67    Dr. Opadeyi    Adeyemi    Emiko    Kwara    Offa    SW

POST: REGISTRAR (INTERNAL MEDICINE)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. Orugun    Sope    Tope    Kogi    Ijumu    NC
2    Dr. Salami    Aliu    Oririma    Kogi    Okene    NC
3    Dr. Eke    Uchenna    Chidi    Imo    Owerri West    SE
4    Dr. Ezenwabachili    John    Chinonye    Anambra    Aguata    SE
5    Dr. Adewumi    Adedamola    Teslim    Oyo    Ibadan SE    SW
6    Dr. Eze    Chinazam    Denis    Enugu    Igbo Eze North    SE
7    Dr. Ezenwajiaku    Victor    Chiagoziem    Anambra    Aguata    SE
8    Dr. Ilika    Valentine    Chidi    Anambra    Ekwusigo    SE
9    Dr. Okoye    Chikelue    Matthew    Anambra    Njikoka    SE
10    Dr. Anderson    Enobong    Innocent    Akwa Ibom    Abak    SS
11    Dr. Oluwatoke    Oluwamuyiwa    Olalekan    Ekiti    Esan    SW
12    Dr. Ibitoye    Ayodeji    Lanre    Ekiti    Irepodun/ Ifelodun    SW
13    Dr. Sanni    Douglas    Olaniyi    Kwara    Offa    NC
14    Dr. (Mrs.) Isimekhii    Raft    Esiomele    Edo    Etsako West    SS
15    Dr. (Mrs.) Adeyemi    Olapeju    Oluwafunmilayo    EKiti    Efon Alaaye    SW
16    Dr. Enesi    Ibukunoluwa    John    Kogi    Okene    NC
17    Dr. (Mrs.) Ogunsanya    Aghogho    Omajuwa    Delta    Warri North    SS
18    Dr. Oriolowo    Emmanuel    Olamide    Kwara    Isin    NC
19    Dr. (Mrs.) Omavoware    Roli    Adigho    Delta    Warri South    SS
20    Dr. Akinrotohun    Oluwafemi    Ebenezer    Ondo    Idanre    SW
21    Dr. Erhabor    John    Oluwaseyi    Edo    Oredo    SS
22    Dr. (Mrs.) Obafunso    Amaratunghemi    Toluwanimi    Edo    Ovia NE    SS
23    Dr. Emezie    Paulinus    Chukwuemeka    Imo    Isu    SE
24    Dr. Ekengwu    Chigozie    Charles    Anambra    Awka South    SE
25    Dr. Ogunsola    Qoseem    Titilope    Oyo    Atiba    SW
26    Dr. Babatunde    Emmanuel    Oladayo    Kwara    Ifelodun    NC
27    Dr. Nnadi    Austin    Ikenna    Imo    Ngor-Okpala    SE
28    Dr. Oladimeji    Emmanuel    Segun    Ekiti    Ado Ekiti    SW
29    Dr. Okafor    Christopher    Emmanuel    Anambra    Awka South    SE
30    Dr. (Miss) Adeyemo    Ayoade    Oluwatobiloba    Ekiti    Emure    SW
31    Dr. Okorie    Chibuike    Edemiobi    Abia    Umunneochi    SE
32    Dr. Gbamgbola    Qudus    Tolani    Osun    Ifelodun    SW
33    Dr. Okafor    Ifeanyi    Joseph    Anambra    Aguata    SE
34    Dr. Babalola    Odunayo    Bamidele    Ekiti    Ijero    SW
35    Dr. Uche    Uchenna    Anderson    Abia    Ohafia    SE
36    Dr. Onweh    John    Egbe    Ebonyi    Ohaukwu    SE
37    Dr. Ugwu    Samuel    Chika    Enugu    Igbo Eze South    SE
38    Dr. Adegbaye    Olusegun    Samuel    Ekiti    Ekiti West    SW
39    Dr. Adiat    Mojeed    Adeyinka    Osun    Iwo    SW
40    Dr. Ibikunle    Kolawole    Sulaimon    Oyo    Ibadan North    SW
41    Dr. Talabi    Abiola    Olukayode    Ekiti    Emure    SW
42    Dr. Adebayo    Ayobami    Emmanuel    Osun    Ilesa West    SW
43    Dr. Adekunle    Adelana    Kehinde    Oyo    Ibadan North    SW
44    Dr. (Mrs.) Fatokun    Omokehinde    Ayobami    Osun    Ife North    SW
45    Dr. (Mrs.) Umeh-Francis    Nkeiruka       Anambra    Orumba South    SE
46    Dr. Ajaja    Babakolade    Oluwole    Ekiti    Ido Osi    SW
47    Dr. Balogun    Oluwanifemi    Tolulase    Ekiti    Irepodun/ Ifelodun    SW
48    Dr. Omotoso    Taiwo    Omololu    Oyo    Itesiwaju    SW
49    Dr. Odedina    Ifedayo    Gabriel    Kwara    Irepodun    NC
50    Dr. Oku    Omosivwe       Delta    Ughelli North    SS
51    Dr. Coker    Olayemi    Olatunde    Ekiti    Ijero    SW
52    Dr. Akanbi    Oluwafemi    Olanrewaju    Osun    Ola Oluwa    SW
53    Dr. (Miss) Adebisi    Titilayo    Florence    Ondo    Owo    SW
54    Dr. (Mrs.) Agbara    Ijeoma    Christiana    Ebonyi    Ishielu    SE
55    Dr. (Mrs.) Aramide    Abisola    Olubunmi    Osun    Ife Central    SW
56    Dr. Mgbeoma    Kennedy    Kelechi    Imo    Mbaitoli    SE
57    Dr. Ologun    Olufemi       Kogi    Yagba West    NC

POST: REGISTRAR (RADIOLOGY)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. Olagunju    Najeeb    Tunji    Osun    Ede North    SW
2    Dr. Oluh    Tochukwu    Bede    Imo    Ngor-Okpala    SE
3    Dr. Fadeyi    Abimbola    Akintunde    Oyo    Akinyele    SW
4    Dr. (Mrs.) Akwu-Ude    Chidinma    Divine    Imo    Ezinihitte Mbaise    SE
5    Dr. Adibeli    Godbless       Delta    Ndokwa West    SS
6    Dr. (Mrs.) Omoloye    Oluwatomi    Yetunde    Oyo    Ogbomoso S.    SW
7    Dr. Umeonyilioha    Chinonso    Dominic    Anambra    Nnewi South    SE
8    Dr. Oli    Nwora    Chinonso    Anambra    Idemili S.    SE
9    Dr. Amorha    Chidiogo    Uchenna    Enugu    Igbo Etiti    SE
10    Dr. (Mrs.) Akinyode    Oluwatoyin    Nike    Osun    Ife North    SW
11    Dr. (Miss) Adeiye    Adejumoke    Cynthia    Ondo    Ile-Oluji/ Oke-Igbo    SW
12    Dr. (Mrs.) Kayode    Olubunmi    Abimbola    Osun    Ilesa West    SW
13    Dr. Tedjere    Josiah       Delta    Ethiope East    SS
14    Dr. Ogunniran    Solomon    Fikayo    Oyo    Ogbomoso S.    SW
15    Dr. Ogan    Okechukwu    Nwabueze    Abia    Umuahia S.    SE
16    Dr. Umoh    Efe    George    Akwa Ibom    Obot Akara    SS
17    Dr. Ayanwale    Abdulahi       Oyo    Oorelope    SW
18    Dr. (Mrs.) Adenusi    Bukunade    Pwanedo    Kogi    Yagba West    NC
19    Dr. Abe    Samuel    Ayoola    Osun    Ilesa East    SW
20    Dr. (Mrs.) Udemezue    Uchenna    Chibuzor    Anambra    Ayamelum    SE
21    Dr. (Mrs.) Afolabi    Kafilat    Ajibola    Oyo    Ibadan NE    SW
22    Dr. (Miss) Obi    Onyinyechi    Anthonia    Anambra    Nnewi North    SE
23    Dr. Fapojuwo    Emmanuel    Mayowa    Osun    Ilesa East    SW
24    Dr. (Mrs.) Towoju    Anuoluwa    Gbadura    Oyo    Akinyele    SW
25    Dr. Esan    Olasunkanmi    Michael    Ekiti    Ido Osi    SW
26    Dr. Elonye    Bede    John    Imo    Mbaitoli    SE
27    Dr. (Mrs.) Olatunji    Adedoyin    Kemi    Osun    Boluwaduro    SW
28    Dr. (Mrs.) Komolafe    Oyeronke    Sola    Osun    Boripe    SW
29    Dr. Odo    John    Onwura    Enugu    Udenu    SE
30    Dr. Funmilayo    Feyikemi    Anthony    Ekiti    Ijero    SW
31    Dr. Francis    Sunday    Thomas    Ebonyi    Onicha    SE
32    Dr. Agu    Israel    Ifeanyi    Enugu    Awgu    SE
33    Dr. Babalola    Damilola    Adebisi    Osun    Ila    SW
34    Dr. Uwadi    Ifeanyichukwu    Chigozirim    Abia    Umuahia    SE
35    Dr. Obinwa    Ifakandu    Nwachukwu    Anambra    Orumba North    SE
36    Dr. Ojeremi    Taiwo    Tosin    Osun    Ife North    SW
37    Dr. (Miss) Ikede    Anote    Olohitae    Delta    Isoko North    SS
38    Dr. Nwoye    Chukwunonso    Ugochukwu    Anambra    Awka North    SE
39    Dr. Tinuoye    Olalekan    Oyetayo    Kwara    Isin    NC
40    Dr. Scott    Samuel    Oladimeji    Oyo    Ibadan SW    SW
41    Dr. Ojerinde    Kehinde    Kayode    Osun    Ife North    SW
42    Dr. Nnubia    Josephat    Onyebuchi    Imo    Ideato South    SE

POST: REGISTRAR (PAEDIATRICS)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. Olufemi    Joshua    Oluwadunsin    Ekiti    Oye    SW
2    Dr. (Mrs.) Afeniforo    Olufunke    Grace    Ekiti    Ise Orun    SW
3    Dr. Adewale    Theophilus    Sunday    Ondo    Akoko SE    SW
4    Dr. (Miss) Obi    Chioma    Millicent    Anambra    Idemili S.    SE
5    Dr. Ayeleke    Olusola    Ayewale    Oyo    Oyo East    SW
6    Dr. Adegboro    Olatunbosun    Sunday    Ondo    Ose    SW
7    Dr. Igun    Abiodun    Olusegun    Ogun    Ijebu Ode    SW
8    Dr. Longe    Gbenga    Moses    Osun    Ilesa West    SW
9    Dr. Adesuji    Ademola    Emmanuel    Osun    Ilesa West    SW
10    Dr. (Miss) Agwemuria    Mamode    Obakore    Delta    Ughelli South    SS
11    Dr. (Mrs.) Omoboyeje    Abisola    Oluwatoyin    Osun    Ilesa East    SW
12    Dr. (Mrs.) Izuogu    Sophia    Uloaku    Abia    Ikwuano    SE
13    Dr. Daniel    Nelson    Blessing    Delta    Isoko North    SS
14    Dr. (Miss) Ogunmuyiwa    Bolayinka    Ayotinu    Ogun    Ikenne    SW
15    Dr. (Miss) Jeremiah    Olushola    Emily    Kogi    Yagba West    NC
16    Dr. Awoniran    Ifeoluwa    Gideon    Osun    Ife North    SW
17    Dr. (Miss) Onyeakusi    Ifechukwu    Stephnie    Anambra    Ihiala    SE
18    Dr. (Mrs.) Olushola-Adokayi    Olubukola    Oluwayemisi    Ondo    Akoko NW    SW
19    Dr. Olayemi    Sunday    Olatayo    Oyo    Ibadan SE    SW
20    Dr. Obasohan    Efe       Edo    Uhunmwonde    SS
21    Dr. Adesiyan    Olufunmibi    Olatunde    Oyo    Akinyele    SW
22    Dr. Oronsaye    Eguavoen    Junior    Edo    Oredo    SS
23    Dr. Ibrahim    Usman    Olaitan    Kwara    Ilorin East    NC
24    Dr. (Mrs.) Oleolo-Ayodeji    Khadijah    Omobusola    Ogun    Ijebu Ode    SW
25    Dr. Aliyu    Kazeem    Abdullahi    Kwara    Ilorin    NC
26    Dr. (Miss) Amaechi    Amelia    Akachi    Imo    Ezinihitte    SE
27    Dr. (Mrs.) Akhionbare    Ivie    Oghogho    Edo    Ologbo    SS
28    Dr. Ibisola    Adekunle    Adeboye    Ogun    Remo North    SW
29    D.r (Mrs.) Ogbonnaya    Chiemeka    Jacinta    Abia    Isuikwuato    SE
30    Dr. Ogbonna    Okechukwu    Emmanuel    Ebonyi    Onicha    SE
31    Dr. Bello    Oluwaseun    Emmanuel    Osun    Iwo    SW
32    Dr. (Miss) Ibijola    Adelanke    Cecilia    Ekiti    Irepodun/ Ifelodun    SW
33    Dr. Otamiri    Confidence    Kelechi    Rivers    Etche    SS
34    Dr. (Miss) Ofiebor    Esther    Chika    Delta    Ika NE    SS
35    Dr. (Mrs.) Eyekpegha    Oluwatofunmi    Temiloluwa    Ogun    Abeokuta South    SW
36    Dr. Omonitan    Temiloluwa    Ebenezer    Osun    Ilesa West    SW
37    Dr. (Miss) Nnamani    Oluebube    Gloria    Enugu    Nkanu West    SE
38    Dr. (Mrs.) Adeyemo    Nimota    Ajibike    Oyo    Ibadan NE    SW
39    Dr. (Miss) Ajayi    Ayopo    Lucia    Ekiti    Oye    SW
40    Dr. (Mrs.) Oladimeji    Adenike    Oluwakemi    Osun    Iwo    SW
41    Dr. Adebisi    Adewale    Olufemi    Oyo    Ogbomoso S.    SW
42    Dr. (Miss) Adesina    Oluwatoyin    Olabisi    Ondo    Akoko SW    SW
43    Dr. Ajayi    Oluwaseyi    Ezekiel    Oyo    Ogbomoso N.    SW
44    Dr. (Miss) Olatunji    Ibukun    Abosede    Osun    Oriade    SW

POST: REGISTRAR (ORAL AND MAXILLOFACIAL)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. Ameh    Samuel    Acholo    Kogi    Ibaji    NC
2    Dr. Akhimie    Eric    Ejemai    Edo    Owan East    SS
3    Dr. Aderemi    Ayofe    Adeniran    Osun    Ayedaade    SW
4    Dr.. (Miss) Emagbetere    Evudafo       Delta    Ethiope East    SS
5    Dr. (Miss) Okereke    Ifeoma    Winifred    Anambra    Orumba N.    SE
6    Dr. Anusiobi    Fred    Obichukwu    Anambra    Ihiala    SE
7    Dr. Amangbo    Olisaemeka       Delta    Oshimili N.    SS
8    Dr. Sule    Kazeem    Adisa    Kogi    Yagba East    NC
9    Dr. Adekanmi    Eyitayo    John    Osun    Ayedaade    SW
10    Dr. Obamoyegun    Solomon    Ige    Ondo    Ose    SW
11    Dr. Saliu    Adeyemi    Taofeek    Ogun    Ado-Odo Ota    SW
12    Dr. Ezeiruaku    Chizoba    Moses    Anambra    Aguata    SE
13    Dr. Abdulhameed    Mustapha    Oladimeji    Oyo    Ogbomoso N.    SW
14    Dr. Olagunju    Abimbola    Joseph    Osun    Ifelodun    SW
15    Dr. Olayemi    Lukman    Adeniran    Ogun    Egbado N.    SW
16    Dr. Egwim    Chibuikem    Ifeanyi    Imo    Isiala Mbano    SE
17    Dr. Meruo    Leonard    Nnamdi    Imo    Orsu    SE
18    Dr. Faniran    Felix    Oluwakayode    Osun    Ife East    SW
19    Dr. Arukhe    Monday    Ehimianghe    Edo    Owan East    SS
20    Dr. Akinwande    Kehinde    Oluwatosin    Lagos    Ifako Ijaiye    SW
21    Dr. Eboikhomen    Alexander    Onolumenosen    Edo    Esan West    SS
22    Dr. Odiase    Edoseghe    Frank    Edo    Uhumwonde    SS
23    Dr. Ohre    Emuejeoboghene    Ogoni    Delta    Okpe    SS
24    Dr. Egbunah    Uchenna    Patrick    Anambra    Ihiala    SE
25    Dr. Solola    Folarin    Felix    Ekiti    Moba    SW
26    Dr. Bakare    Tosin    Samson    Ondo    Akoko SW    SW
27    Dr. Oketade    Ifeoluwa    Oluwatosin    Osun    Ayedaade    SW
28    Dr. Obideyi    Oluwasegun    Tosin    Ondo    Okitipupa    SW
29    Dr. Aderemi    Olalekan    Adewale    Oyo    Ido    SW
30    Dr. Gbadebo    Adeniyi    Ayotunde    Ogun    Abeokuta S.    SW
31    Dr. Akinola    Ayodeji    Olusegun    Ondo    Ile-Oluji/ Oke-Igbo    SW
32    Dr. Nwafor    Ikenna    Joseph    Benue    Ogbadibo    NC
33    Dr. Olawuwo    Abiodun    Matthew    Oyo    Ona Ara    SW
34    Dr. Adedayo    Temitope    Kayode    Ekiti    Emure    SW
35    Dr. Ojo    Akingbola    Alexander    Oyo    Afijio    SW
36    Dr. Dauda    Mumini    Abiola    Oyo    Ibarapa Central    SW
37    Dr. Ibrahim    Musefiu    Oyedeji    Osun    Egbedore    SW
38    Dr. Odeleke    Seun    Emmanuel    Oyo    Oluyole    SW

POST: REGISTRAR (FAMILY MEDICINE)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. (Mrs.) Dunsin    Oluwakemi    Funmi    Osun    Osogbo    SW
2    Dr. Adewumi    Jesutola    Obafemi    Osun    Ilesa West    SW
3    Dr. Abdulwahab    Abdulgafar       Edo    Etsako    SS
4    Dr. Chukwu    Dominic    Ngwoke    Ebonyi    Ivo    SE
5    Dr. (Mrs.) Taiwo    Abidemi    Oluwatobi    Kwara    Oyun    NC
6    Dr. (Mrs.) Sojimi    Temidayo    Olanike    Oyo    Oyo East    SW
7    Dr. Aduadi    Moses    Osheiza    Kogi    Adavi    NC
8    Dr. (Mrs.) Opara-Okosun    Chinyere    Deborah    Imo    Owerri West    SE
9    Dr. (Mrs.) Odesanmi    Adebola    Tolulope    Oyo    Ogbomoso North    SW
10    Dr. (Miss) Okafor    Adaobi    Jennifer    Benue    Ogbadibo    NC
11    Dr. Etu    Nwanagum    Doyle    Delta    Ukwuani    SS
12    Dr. Olowookere    Jonathan    Mayowa    Osun    Ilesa West    SW
13    Dr. Ihemaguba    Nnadozie    Chibuogwu    Imo    Mbaitoli    SE
14    Dr. Adegboyega    Abdulwasiu    Akanfe    Osun    Ede North    SW
15    Dr. (Mrs.) Oladipo    Aminat    Folasade    Oyo    Oluyole    SW
16    Dr. Ololade    Farouq    Arisekola    Oyo    Akinyele    SW
17    Dr. Ishola    Ahmed    Opeyemi    Lagos    Ikorodu Central    SW
18    Dr. Nwagbara    Casmir    Chinedu    Anambra    Ihiala    SE
19    Dr. (Mrs.) Ilesanmi    Mary    Oluwasolape    Ekiti    Oye    SW
20    Dr. Opadotun    Oluwafemi    Ayotunji    Oyo    Ona Ara    SW
21    Dr. Olanipekun    Babatunde    John    Osun    Obokun    SW
22    Dr. (Mrs.) Olapade    Faith    Owaregba    Delta    Ndokwa East    SS
23    Dr. Eziagu    Eberechukwu    Desmond    Anambra    Njikoka    SE
24    Dr. (Mrs.) Adewale    Oluwatosin    Christiana    Osun    Aiyedaade    SW
25    Dr. Odugbemi    Adeolu    Julius    Osun    Ife South    SW
26    Dr. Yusuf    Lukman    Abiodun    Osun    Osogbo    SW
27    Dr. Akegbeyale    Lateef    Olanrewaju    Kwara    Ifelodun    NC
28    Dr. (Mrs.) Adeniyi    Adetomilola    Kemi    Oyo    Afijio    SW
29    Dr. Olajuyin    Ademola    Busayo    Ekiti    Ikere    SW
30    Dr. Amuduaghan    Ada    Elliott    Delta    Warri South    SS
31    Dr. Oji    Kalu       Ebonyi    Afikpo South    SE
32    Dr. Emakpor    Stanley    Erhieyovwe    Delta    Okpe    SS
33    Dr. Adedayo    Adebayo    Emmanuel    Osun    Ila    SW
34    Dr. Dilly    Gbenga    Chuks    Ekiti    Ikole    SW
35    Dr. Ugwueze    Tochukwu    Patrick    Enugu    Nsukka    SE
36    Dr. Abolude    Yusuf    Adebayo    Osun    Iwo    SW
37    Dr. (Mrs.) Bolarinwa    Chinedu       Delta    Aniocha North    SS
38    Dr. Asaleye    Oluwaseun    Christopher    Oyo    Oyo East    SW
39    Dr. Alawode    Olusegun    Ayo    Oyo    Lagelu    SW
40    Dr. Agunwa    Francis    Chizoba    Anambra    Anaocha    SE

POST: REGISTRAR (COMMUNITY HEALTH)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. Agboola    Olamide    Abiodun    Osun    Osogbo    SW
2    Dr. Akakabota    Rukevwe       Delta    Ethiope East    SS
3    Dr. (Mrs.) Adeyanju    Christianah    Adeola    Osun    Ilesa West    SW
4    Dr. Akanji    Baderinwa    Opeyemi    Osun    Ifelodun    SW
5    Dr. (Mrs.) Azukaakpala    Oluyemisi       Ondo    Ondo West    SW
6    Dr. Fadipe    Adetunji    Olamide    Ekiti    Ido Osi    SW
7    Dr. Ogbonna    Chigozie       Abia    Isuikwuato    SE
8    Dr. Adeyemi    Michael    Temidayo    Lagos    Mushin    SW
9    Dr. (Miss) Ufere    Ruby    Onyekachi    Abia    Arochukwu    SE
10    Dr. Ibitomi    Samuel    Oluwatosin    Kogi    Ijumu    NC
11    Dr. Subuloye    Oyedele    Adewale    Osun    Ife North    SW
12    Dr. (Mrs.) Daodu    Oluwatosin    Yinka    Oyo    Itesiwaju    SW
13    Dr. (Miss) Ojirigho    Ejiro       Delta    Ethioope East    SS
14    Dr. (Miss) Benebo    Faith    Owunari    Rivers    Degema    SS
15    Dr. (Mrs.) Ogundare    Olaoti    Oyeyemi    Oyo    Oyo West    SW
16    Dr. Alagbe    Oludare    Oladayo    Osun    Iwo    SW
17    Dr. Egbue    Obiora    Lambert    Anambra    Idemili South    SE
18    Dr. Ilesanmi    Oladipupo    Adekunle    Ekiti    Ikere    SW
19    Dr. Sibeudu    Nnaemeka    Edozie    Anambra    Orumba South    SE
20    Dr. Udu    Princewill    Babajide    Ebonyi    Afikpo South    SE
21    Dr. Idowu    Adesanmi    Yewande    Oyo    Itesiwaju    SW
22    Dr. (Mrs.) Olatunde    Rebecca       Ogun    Ijebu Ode    SW
23    Dr. Asahsah    Iphierohor    Sunday    Delta    Ughelli South    SS
24    Dr. Ajadi    Opeyemi    Ridhwan    Osun    Ede North    SW
25    Dr. (Mrs.) Okwesa    Aruoriwo    Ajiroghene    Delta    Isoko North    SS
26    Dr. Bakare    Ayobami    Adebayo    Osun    Ayedaade    SW
27    Dr. Usman    Suleiman       Taraba    Donga    NE
28    Dr. (Mrs.) Olamiju    Olaronke    Damilola    Osun    Ife East    SW
29    Dr. (Mrs.) Usinoma    Adewunmi    Adeola    Ondo    Okitipupa    SW
30    Dr. Omotoso    Ayodeji    Andrew    Ekiti    Ilejemeje    SW
31    Dr. Amuda    Adeyemi    Akeem    Osun    Ayedaade    SW
32    Dr. Iyiola    Opeyemi    Paul    Osun    Boripe    SW

POST: REGISTRAR (CHILD DENTAL HEALTH)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. (Miss) Abereowo    Olajumoke    Modupe    Ekiti    Ekiti SW    SW
2    Dr. Oromakinde    Akinwumi    Emmanuel    Osun    Ife Central    SW
3    Dr. (Mrs.) Ajiro    Ebunoluwa    Olawumi    Osun    Ilesa East    SW
4    Dr. (Miss) Ojo    Abidemi    Siyanbola    Osun    Ife North    SW
5    Dr. (Miss) Ojogwu    Theresa    Ofunneamaka    Delta    Oshimili South    SS
6    Dr. (Mrs.) Ayangbemi    Kemisola    Temitope    Ondo    Ose    SW
7    Dr. Shitta    Abdul-Mujeeb    Damilola    Lagos    Alimosho    SW
8    Dr. Famodimu    Funbi    Samuel    Ekiti    Ekiti West    SW
9    Dr. Nwota    Samuel    Uchechukwu    Ebonyi    Onicha    SE
10    Dr. (Mrs.) Agbaje    Funmilola    Rachael    Ondo    Idanre    SW
11    Dr. Owoeye    Daniel    Temitope    Osun    Obokun    SW
12    Dr. (Mrs.) Olawale    Ewere       Edo    Orhiomwon    SS
13    Dr. Ajibade    Adeleke    Emmanuel    Oyo    Iddo    SW
14    Dr. Olanloye    Sanjo    Ezekiel    Ogun    Ifo    SW
15    Dr. Omoleke    Olubode    Waheed    Osun    Irewole    SW
16    Dr. (Mrs.) Ogbonnaya    Blessing    Imade    Edo    Igueben    SS
17    Dr. Dada    Ayodeji    Seun    Ekiti    Irepodun/ Ifelodun    SW
18    Dr. (Mrs.) Amedari    Ifeoma    Katerine    Delta    Aniocha South    SS
19    Dr. (Mrs.) Banjo    Kikelomo    Funke    Ondo    Ile-Oluji/ Oke-Igbo    SW
20    Dr. Okeigar    Joel    Oshogeriamhe    Edo    Etsako Central    SS

POST: REGISTRAR (RESTORATIVE DENTISTRY)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. (Mrs.) Ohilebo    Judith    Ejemen    Edo    Esan Central    SS
2    Dr. Ogunyinka    Opeoluwa    Segun    Osun    Abeokuta South    SW
3    Dr. (Miss) Ibrahim    Deborah    Oyiza    Kogi    Okehi    NC
4    Dr. (Mrs.) Igbokwe    Chiamaka    Anita    Imo    Nwangele    SE
5    Dr. (Mrs.) Jauro    Tabitha    Sahabo    Adamawa    Mubi    NE
6    Dr. (Mrs.) Salako    Mariyam    Olajumoke    Oyo    Ibadan NE    SW
7    Dr. Dike    Ahamefule    Jude    Imo    Nwangele    SE
8    Dr. Tanimowo    Adeyori    Olufemi    Ondo    Ese Odo    SW
9    Dr. Ivuongbe    Sylvanus    Odigie    Edo    Igueben    SS
10    Dr. (Mrs.) Oyewole    Desola    Josephine    Ekiti    Moba    SW
11    Dr. (Mrs.) Olasemi    Folake    Shileola    Ondo    Ondo West    SW
12    Dr. Oginni    Oluwaseun    Caleb    Osun    Ilesa West    SW
13    Dr. Chukwujama    Chidozie    Uchenna    Anambra    Idemili South    SE
14    Dr. Odeyemi    Kolade    Emmanuel    Osun    Ilesa West    SW
15    Dr. Okonkwo    Peter    Okechukwu    Enugu    Awgu    SE
16    Dr. (Miss) Adetunji    Adedoyin    Olajumoke    Osun    Ife East    SW
17    Dr. Bwala    Ezekiel    Likita    Borno    Hawul    NE
18    Dr. Oladotun    Festus    Olabode    Osun    Irewole    SW

POST: REGISTRAR (PREVENTIVE DENTISTRY)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. Ikediobi    Ikenna    Valentine    Anambra    Anaocha    SE
2    Dr. (Mrs.) Nnaji    Nkiru    Grace    Enugu    Enugu South    SE
3    Dr. (Mrs.) Adedigba    Omolabake    Adefisayo    Osun    Ife East    SW
4    Dr. Odijie    Kenneth    Ehiozua    Edo    Esan SE    SS
5    Dr. Aigbokhan    David    Odion    Edo    Esan Central    SS
6    Dr. Ogundipe    Oludare    Temitayo    Ekiti    Ido Osi    SW
7    Dr. Adeyelu    Adedoyin    Osazuwa    Ondo    Okitipupa    SW
8    Dr. (Miss) Nnogo    Chinenye       Anambra    Njikoka    SE
9    Dr. (Miss) Mgbemere    Onyekachi    Juliet    Imo    Isiala-Mbano    SE
10    Dr. (Mrs.) Omololu    Oluwatosin    Phebean    Osun    Ilesa East    SW
11    Dr. (Miss) Adewole    Omolade    Ifeoluwa    Ekiti    Ikole    SW
12    Dr. Banjo    Oluwaseun    Festus    Ogun    Odogbolu    SW
13    Dr. (Miss) Abdulkadir    Opeyemi    Jessica    Lagos    Alimosho    SW

POST: REGISTRAR (MICROBIOLOGY)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. (Mrs.) Ibrahim    Oluwaseun    Atinuke    FCT    Ruje    NC
2    Dr. Ibok    Samuel    Gabriel    Akwa Ibom    Uruan    SS
3    Dr. Anuforo    Chinemere    Anthony    Imo    Aboh-Mbaise    SE
4    Dr. Towoju    Olajuwon    Philip    Osun    Odo Otin    SW

POST: REGISTRAR (CHEMICAL PATHOLOGY)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. Oladire    Abdulsemiu    Opeyemi    Oyo    Lagelu    SW
2    Dr. Olubori    Samuel    Olubayo    Kwara    Ifelodun    NC
3    Dr. Ogra    Victor    Ogra    Benue    Okpokwu    NC
4    Dr. Ogunola    Tirimisiyu    Alani    Osun    Iwo    SW
5    Dr. Akinlade    Isaiah    Tunde    Oyo    Ibarapa East    SW
6    Dr. Jokanola    Olawale    Joshua    Osun    Ede North    SW
7    Dr. Okafor    Innocent    Chibuike    Enugu    Nkanu West    SE

POST: REGISTRAR (HISTOPATHOLOGY)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. Salami    Ayodeji    Charles    Kwara    Irepodun    NC
2    Dr. Ewoye    Ese       Delta    Ethiope East    SS
3    Dr. Nwankwo    Uche    Edwin    Delta    Ika NE    SS
4    Dr. Olatunde    Olaniyi    Abiodun    Ogun    Ijebu North    SW
5    Dr. Tanimomo    Olatunde    Adegoke    Ogun    Ado Odo    SW
6    Dr. Akinsanya    Adeyinka    Oladimeji    Ogun    Abeokuta South    SW
7    Dr. Adetunji    Olalekan    Olufemi    Osun    Ejigbo    SW
8    Dr. Enyi    Henry    Uzoamaka    Delta    Aniocha South    SS
9    Dr. Sofoluwe    Gbenga    Adeyemi    Ogun    Abeokuta South    SW

POST: REGISTRAR (MENTAL HEALTH)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. (Mrs.) Ojo    Adenike    Oluwatosin    Osun    Ife North    SW
2    Dr. Opadola    Oluwafunbi    Ajani    Osun    Ola-Oluwa    SW
3    Dr. Odunbaku    Kazeem    Oluwasola    Lagos    Lagos Island    SW
4    Dr. Adeyemi    Bamidele    Victor    Ondo    Owo    SW
5    Dr. Omoloye    Tunde    Theophilus    Osun    Ifelodun    SW
6    Dr. Agboola    Oladimeji    Elijah    Kwara    Irepodun    NC
7    Dr. (Mrs.) Chukwuka-Nwodo    Isioma       Enugu    Isi-Uzo    SE
8    Dr. Oguanya    Matthew    Ebuka    Enugu    Ezeagu    SE
9    Dr. Onu    Jude    Ejikeme    Ebonyi    Onicha    SE
10    Dr. Amiola    Ayomipo    Jeremiah    Osun    Ife North    SW
11    Dr. (Mrs.) Odeyemi    Adekemi    Omolayo    Osun    Oriade    SW

POST: REGISTRAR (EAR, NOSE AND THROAT)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. Emeka    Onyedikachi       Anambra    Nnewi North    SE
2    Dr. (Mrs.) Dimowo    Palangutde    Katherine    Plateau    Mangu    NC
3    Dr. Olatunji    Yusuf    Olamide    Oyo    Ona Ara    SW
4    Dr. Nwoke    Okwara    Ukoha    Abia    Ohafia    SE
5    Dr. Okorie    Idika    Onwuka    Abia    Ohafia    SE
6    Dr. (Mrs.) Alaba    Monilola    Omorogieva    Ogun    Ijebu North    SW
7    Dr. Okoro    Matthew    Azubuike    Imo    Ahiazu Mbaise    SE
8    Dr. Kabiawu    Babatunde    Abdulwahab    Lagos    Lagos Island    SW
9    Dr. Uzodinwa    Arinze    Chibudem    Enugu    Oti River    SE

POST: REGISTRAR (ORTHOPAEDICS)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. Gbotosho    Oluwajimi    Akinola    Osun    Ilesa East    SW
2    Dr. Akwu-Ude    Ikeena    David    Ebonyi    Afikpo South    SE
3    Dr. Alaba    Idowu    Oluwagbenga    Ogun    Ijebu North    SW
4    Dr. Onyemekehha    Kingsley       Delta    Ika South    SS
5    Dr. Mbalisigwe    Chinedu    Martins    Imo    Orlu    SE
6    Dr. Okezie    Chukwuebuka    Kingsley    Abia    Isuikwuato    SE
7    Dr. Ezuegwu    Vitus    Chidera    Enugu    Igbo Etiti    SE
8    Dr. Ojo-Maliki    Emamizo    Unukolimi    Edo    Akoko Edo    SS
9    Dr. Okore    John    Okorg    Abia    Arochukwu    SE
10    Dr. Ogundipe    Abiodun    Muyiwa    Ogun    Ado Odo/ Ota    SW
11    Dr. Ofili    Emmanuel    Ikechukwu    Delta    Aniocha North    SS
12    Dr. Orok    Joel    Aniette    Akwa Ibom    Nsit Ibom    SS
13    Dr. Imhante    Orobosa    Paul    Edo    Igueben    SS

POST: REGISTRAR (OPHTHALMOLOGY)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. Onadeko    Mayowa    Fisayo    Ogun    Remo North    SW
2    Dr. (Miss) Ume    Jennifer    Nneoma    Imo    Onuimo    SE
3    Dr. (Mrs.) Ogunbiyi    Adetola    Beatrice    Ogun    Abeokuta North    SW
4    Dr. Ajao    Emmanuel    Adebayo    Oyo    Ogbomoso N.    SW
5    Dr. Ogunbekun    Oladapo    Oluwadamilola    Lagos    Ibeju Lekki    SW
6    Dr. Sanusi    Ishola    Sikiru    Kwara    Ifelodun    NC
7    Dr. (Mrs.) Eniwaiye    Aderike    Comfort    Oyo    Ogbomoso N.    SW
8    Dr. Aileru    Mustapha    Babatunde    Kwara    Ifelodun    NC
9    Dr. (Miss) Godwin    Merry    Oghenemine    Delta    Okpe    SS
10    Dr. (Miss) Udekwe    Franca       Anambra    Awka South    SE
11    Dr. (Mrs.) Ibrahim    Abimbola    Simiat    Osun    Ila    SW
12    Dr. Okelola    Akinbiyi    Emmanuel    Oyo    Akinyele    SW
13    Dr. (Mrs.) Adelabu    Kafayat    Omobola    Oyo    Ibarapa Central    SW
14    Dr. Urom    Chukwunonso    Ota    Ebonyi    Afikpo North    SE
15    Dr. (Mrs.) Omilakin    Tolulope    Olutosin    Ogun    Ijebu North    SW
16    Dr. (Miss) Popoola    Kudirat    Olateju    Ogun    Abeokuta North    SW
17    Dr. (Mrs.) Ademola    Abimbola    Oyenike    Kwara    Isin    NC
18    Dr. Osuji    Ugochukwu    Ethelbert    Imo    Ehime Mbano    SE

POST: REGISTRAR (HAEMATOLOGY)

SN    SURNAME    FIRST NAME    MIDDLE NAME    STATE    LGA    ZONE
1    Dr. Iyo    Angera       Benue    Gwer East    NC
2    Dr. (Mrs.) Abobade    Mary    Boluwatife    Kogi    Ijumu    NC
3    Dr. Asuquo    Ini-Obong    Effiong    Akwa Ibom    Ibiono Ibom    SS
4    Dr. Osisiogu    Azubuike    Kingsley    Abia    Umuahia    SE

COMPONENT HEALTH FACILITIES

  • IHU, ILE-IFE
  • WGH, ILESA
  • DENTAL UNIT, OAU
  • UCHC, ELEYELE, ILE-IFE
  • MULTIPURPOSE, ILESA
  • RCHC, IMESI-ILE

SCHOOLS

  • Community Health Officers’ Training Programme.
  • Darkroom Technicians and Assistants Course.
  • School of Health Information Management
  • Schools of Nursing, Midwifery and Peri-operative Nursing.
  • Residency Training Programme

CONTACT US

P M B 5538, ILESA ROAD, ILE-IFE.